اخبار و رویدادهای فرهنگی

به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی  واحد شهید بهشتی:
فیلم محیط زیستی مادر کشی در دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی به نمایش در آمد.

سازمان دانشجویان با مشارکت پاتوق سبز شورای محیط زیست دانشگاه شهید بهشتی فیلم محیط زیستی مادر کشی را با محوریت سد گتوند علیا نمایش داد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد شهید بهشتی، مادرکشی یک فیلم مستند درباره  بحران آب در ایران است. در این فیلم، بحران بی‌آبی از دیدگاه کشاورزان، صنعت‌گران و سایر مشاغل مرتبط به تصویر کشیده شده و علت‌های ایجاد بی‌آبی و پیامدهای آن هم بررسی شده‌است.مادرکشی مستندی با پژوهش، کارگردانی و نویسندگی کمیل سوهانی و تهیه‌کنندگی محمد شکیبا نیا، در سال ۱۳۹۴ به سفارش مرکز بررسی‌های نهاد ریاست جمهوری ساخته شد.

مستند «مادرکشی» نگاهی آسیب شناسانه به وضعیت حکمرانی آب در ایران دارد. این فیلم با رویکردی پژوهشی می‌کوشد ضمن به تصویر کشیدن مظاهر و نتایج بحران آب، علل مختلف بوجود آمدن این بحران در ایران را بررسی می‌کند.

سدسازی‌های بی‌رویه، دخالت در اکو سیستم طبیعی، حفر بی‌رویه چاه‌های عمیق، انتقال آب بین حوزه‌های آبریز، از بین رفتن منابع آب زیرزمینی، بهره‌وری پایین و برنامه‌ریزی غلط در کشاورزی، جایگزینی مدیریت متمرکز دولتی به جای مدیریت مردمی و بومی، از مواردیست که در این مستند در تحلیل دلایل بحران آب به آن پرداخته می‌شود.

این مستند به مواردی مثل مشکلات دریاچه ارومیه، تالاب هامون، سفید رود، کارون و سدهای آن، سد پرحاشیه گتوند علیا و انتقال آب زاینده رود پرداخته است.

سازمان دانشجویان با مشارکت پاتوق سبز شورای محیط زیست دانشگاه شهید بهشتی این برنامه را با محوریت سد گتوند علیا نمایش داد.

در پایان  امید هاشمی، مدیر سازمان دانشجویان واحد شهید بهشتی به بررسی اختصاصی زوایای حقوقی ساخت سد گتوند علیا پرداخت.


 

به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی  واحد شهید بهشتی:

سمینار مهارت های ارتباطی با عنوان «ارتباط موثر» برگزار شد

به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد شهید بهشتی سمینار مهارت های ارتباطی با عنوان «ارتباط موثر» با هدف ارتقای توانمندی های ارتباطی همکاران جهادگر برگزار شد.

 
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد شهید بهشتی،  دکتر مهدی بیاتی، سخنران این سمینار، با اشاره به این نکته که بدون خودشناسی رسیدن به ارتباط موثر دشوار است افزود: برای ارتباط با دیگران ابتدا باید بتوانیم ارتباط خوبی با «خود» برقرار کرده و از بودن در شرایط اکنون خود احساس رضایت داشته باشیم. برای این کار باید هر روز زمانی را هرچند اندک به خود اختصاص دهیم.

 

Scroll Up